Про затвердження Положення про обласну премію імені М. Коцюбинського

Архів. Текст правового акту із змінами та доповненнями на лютий 2008 року

|Навігація|

ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 29.12.2003 р. N 454

Про затвердження Положення про обласну премію імені М. Коцюбинського

Відповідно до Указу Президента України від 21 лютого 2000 року N 263/2000 "Про підтримку видатних діячів літератури, культури і мистецтва України" та на виконання рішення обласної ради від 27 листопада 2003 року "Про обласну премію імені М. Коцюбинського", з метою вшанування пам'яті видатного класика української літератури М. Коцюбинського, який тривалий час жив, працював і похований у м. Чернігові, та відзначення найбільш високохудожніх літературних, мистецьких та наукових досягнень, пов'язаних з Чернігівщиною:

1. Затвердити Положення про обласну премію імені М. Коцюбинського (додається).

2. Управлінню культури облдержадміністрації щорічно передбачати у проектах обласного бюджету фінансування видатків, пов'язаних з виплатою премії.

3. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження голови облдержадміністрації від 19 листопада 2002 року N 587 "Про обласну літературну премію імені М. Коцюбинського".

4. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Фаля В. П.

 

Перший заступник голови
обласної державної адміністрації 

 
В. О. Гущенко 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Чернігівської обласної державної адміністрації
від 29 грудня 2003 р. N 454 

ПОЛОЖЕННЯ
про обласну премію імені М. Коцюбинського

1. Обласна премія імені М. Коцюбинського (далі - премія) призначається відповідно до Указу Президента України від 21 лютого 2000 року N 263/2000 "Про підтримку видатних діячів літератури, культури і мистецтва України" та на виконання рішення обласної ради від 27 листопада 2003 року "Про обласну премію імені М. Коцюбинського", з метою вшанування пам'яті видатного класика української літератури М. Коцюбинського, який тривалий час жив, працював і похований у м. Чернігові.

2. На здобуття премії може бути висунуто громадян України та інших держав за високохудожні літературні, мистецькі та наукові досягнення, пов'язані з Чернігівщиною або з творчістю М. Коцюбинського, і мають загальне визнання.

3. Висування кандидатів на здобуття обласної премії здійснюється державними установами, закладами культури, освіти, науки, творчими спілками щорічно з 1 травня по 15 червня і подається на розгляд комісії.

Склад комісії затверджується колегією управління культури облдержадміністрації. До комісії входять письменники, громадські діячі, літературознавці, мистецтвознавці, науковці, журналісти, працівники культури і освіти.

Комісія до 1 липня відкритим голосуванням простою більшістю голосів визначає кандидатури на здобуття обласної премії.

З 1 липня по 15 серпня триває висвітлення в засобах масової інформації літературних, мистецьких, журналістських та наукових досягнень претендентів на здобуття обласної премії та широке їх обговорення.

Після цього комісія на своєму засіданні відкритим голосуванням не менш як 2/3 голосів затверджує кандидатури на здобуття обласної премії і до 15 серпня подає своє рішення до управління культури облдержадміністрації для розгляду на засіданні Колегії та внесення пропозицій до обласної державної адміністрації.

4. Рішення комісії вважається правомочним, якщо на ній було присутньою не менше як 2/3 членів комісії.

5. Премія призначається розпорядженням голови облдержадміністрації у номінаціях: "Поезія", "Проза", "Народознавство", "Мистецтво", "Журналістика" у сумі 1000 (одна тисяча) гривень в кожній номінації.

У випадку, коли не буде визначено гідного лауреата в одній із номінацій, може бути збільшено їх кількість в іншій номінації, а також кількість лауреатів може бути збільшено у кожній із номінацій, але в межах її грошової винагороди.

Кожен лауреат отримує диплом, пам'ятну медаль із зображенням М. Коцюбинського та грошову премію.

6. Премію вручає голова обласної державної адміністрації або його заступник 17 вересня в день народження М. Коцюбинського.

Вручення премій здійснюється в урочистій обстановці із залученням широкої громадськості, творчої інтелігенції та широко висвітлюється в засобах масової інформації.

7. Лауреат обласної премії не може бути висунутий на здобуття цієї премії повторно.

8. Звання лауреата обласної премії посмертно не присвоюється.

9. Фінансування видатків, пов'язаних з виплатою обласної премії, здійснюється у межах коштів щорічних загальних асигнувань на управління культури облдержадміністрації і виплачується через літературно-меморіальний музей-заповідник М. Коцюбинського.

____________

 

 

 

| Головна сторінка |

 

попередній документ наступний документ
архів-2000