LawUA.info - Правовой Портал Украины
Счетчики
Рейтинг@Mail.ruПро стан та заходи щодо попередження крадіжок товарно-матеріальних цінностей з об"єктів державної, колективної та інших форм власності

Архів. Текст правового акту із змінами та доповненнями на лютий 2008 року


ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 23.05.2000 р. N 301

Про стан та заходи щодо попередження крадіжок товарно-матеріальних цінностей з об'єктів державної, колективної та інших форм власності

Вивчення стану справ свідчить, що з боку органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, господарських керівників, правоохоронних органів не здійснено належних заходів щодо забезпечення збереження товарно-матеріальних цінностей.

У поточному році кількість крадіжок державного і колективного майна зросла на 15 відсотків, збитки від них становлять понад 600 тис. грн. Більшість злочинів, як правило, скоюються там, де на об'єктах відсутня будь-яка охорона, технічне укріплення не відповідає вимогам, а керівники та матеріально-відповідальні особи халатно відносяться до своїх обов'язків. Найгірше становище з крадіжками державного майна у Чернігівському, Менському, Корюківському та інших районах, у містах Ніжині, Прилуки.

На обстежених об'єктах торгівлі виявлено, що відсутня або вийшла з ладу охоронно-пожежна сигналізація в 45 відсотках магазинів, в 11 % - відсутні грати на вікнах, у 22 % - ненадійні двері та запірні пристрої, 8 % взагалі непридатні для зберігання товарно-матеріальних цінностей. У результаті невиконання подань і приписів органів внутрішніх справ є непоодинокі випадки, коли з одних і тих же магазинів скоюється по декілька крадіжок.

Зменшується в області кількість об'єктів, що охороняється державною службою охорони. Лише в тих районах, де відмовились від її послуг, скоєно крадіжок на суму більше 130 тис. грн. Ще гірше зі станом автономної охоронно-пожежної сигналізації, з 822 магазинів, обладнаних сигналізацією, в 538 (65,5 %) вона взагалі не діє.

Викликає серйозне занепокоєння стан збереження цінностей на об'єктах агропромислового комплексу. Сільгосппідприємства несуть значні збитки від численних крадіжок, псування майна. Складські та тваринницькі приміщення технічно не укріплені, матеріальні цінності знаходяться під відкритим небом, території не захищені від проникнення сторонніх осіб.

Крадіжками з підприємств АПК найбільше вражені Талалаївський, Ніжинський, Семенівський райони. З тваринницьких приміщень викрадено 903 голови худоби. Непоодинокі випадки, коли посадові особи, які повинні попереджувати злочини, скоюють їх самі. Лише в період реформування аграрного сектору економіки викрито 156 корисливих злочинів, порушено 134 карні справи. Злочинними діями посадових і матеріально-відповідальних осіб сільгосппідприємствам області нанесено матеріальних збитків на суму 283,2 тис. грн. До кримінальної відповідальності притягується 30 керівників аграрних підприємств, 12 головних спеціалістів. 

Потребує вдосконалення робота по охороні історичних і культурних цінностей, які знаходяться в музейних закладах, картинних галереях; з сільських будинків культури та клубів викрадається радіо-кіноапаратура, музичні інструменти та ін.

Значних розмірів набули крадіжки металобрухту, в т. ч. кольорового. З початку року їх скоєно на суму 114,2 тис. грн., розукомплектовано 33 одиниці автотранспортної техніки та механічних пристроїв, викрадено більше 56 тисяч метрів лінії електромереж. 

У той же час з боку територіальних підрозділів УМВС України в області не завжди вживаються своєчасні оперативно-розшукові заходи щодо розкриття майнових злочинів і, насамперед, крадіжок товарно-матеріальних цінностей. На низькому рівні здійснюється профілактична робота по їх попередженню.

Районні державні адміністрації, органи місцевого самоврядування, керівники обласних управлінь, підприємств, установ, організацій послабили контроль за дисципліною, належним обліком товарно-матеріальних цінностей, забезпеченням надійної охорони об'єктів, що сприяє скоєнню злочинів.

З урахуванням обговорення на засіданні Колегії при голові облдержадміністрації:

1. Визнати недостатньою діяльність органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, правоохоронних органів області щодо забезпечення збереження товарно-матеріальних цінностей.

2. Звернути увагу голів райдержадміністрацій, міських голів, керівників обласних управлінь та організацій на їх персональну відповідальність за організацію цієї роботи на місцях.

З цією метою:

- разом з правоохоронними та контролюючими органами до 1 жовтня п. р. здійснити обстеження об'єктів збереження товарно-матеріальних цінностей. На засіданнях колегій, виконкомів, нарадах ретельно проаналізувати стан справ, розробити та здійснити додаткові заходи щодо усунення виявлених недоліків по обліку та збереженню майна, впровадженню технічних засобів охорони. Підвищити вимогливість до керівників усіх рівнів з питань забезпечення збереження власності, суворого дотримання чинного законодавства про облік та захист матеріальних цінностей від злочинних посягань. Гостро і принципово реагувати на кожний факт безгосподарності, розкрадання або псування товарно-матеріальних цінностей; 

- створити комісії для обстеження двічі на рік об'єктів, де зберігаються матеріальні цінності, з подальшим розглядом результатів на засіданнях та внесенням відповідних приписів керівникам установ та організацій. Застосовувати чинне законодавство до тих керівників і відповідальних працівників, що не виконують такі приписи;

- зажадати від господарських керівників за участю правоохоронних органів переглянути кадровий склад матеріально-відповідальних осіб, особливо при наявності фактів нестачі, втрат та неналежного зберігання майна. Зміцнити ці ділянки роботи кваліфікованими спеціалістами.

3. Правлінню облспоживспілки (Волощак М. В.) детально розібратися з кожним об'єктом торгівлі, касовими та складськими приміщеннями щодо їх придатності для зберігання матеріальних цінностей, вжити заходів по технічному укріпленню, обладнанню засобами охоронно-пожежної сигналізації і хімічними пастками.

4. Управлінню Міністерства внутрішніх справ України в області (Манін М. Ф.):

- вжити заходів щодо підвищення ефективності роботи і відповідальності органів внутрішніх справ в районах і містах за проведення належних профілактичних заходів щодо попередження крадіжок і їх оперативного розкриття, залучення до цього громадських формувань; 

- враховуючи досвід минулих років щодо здійснення паспортизації об'єктів, де зберігаються значні матеріальні цінності і грошові кошти, забезпечити спільно з органами виконавчої влади впровадження цього профілактичного заходу на території області;

- за результатами комісійних перевірок стану збереження матеріальних цінностей вносити відповідні пропозиції органам виконавчої влади, керівникам підприємств, установ та організацій усіх форм власності щодо усунення недоліків в організації технічного укріплення об'єктів, їх оснащення засобами охоронно-пожежної сигналізації;

- надати допомогу облспоживспілці у здійсненні заходів щодо впровадження технічних засобів в охорону всіх без винятку торговельних та складських приміщень у сільській місцевості;

- за підсумками розслідування кримінальних справ про крадіжки та інші майнові злочини наполегливо пропонувати керівникам підприємств, установ і організацій оперативно розглядати питання про доцільність перебування на займаних посадах працівників, бездіяльність яких сприяла скоєнню злочину;

- оперативно реагувати на факти скоєння крадіжок, суттєво активізувати профілактичну роботу серед керівників підприємств, установ, організацій, населення по попередженню крадіжок, використовуючи для цього можливості телебачення, радіо, газет та інших засобів масової інформації.

5. Управлінню економіки облдержадміністрації спільно з керівництвом ВАТ "Чезара" розглянути питання про можливість налагодження випуску на підприємстві простих засобів охоронної сигналізації для широкого впровадження їх на об'єктах усіх форм власності.

6. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступників голови облдержадміністрації згідно з розподілом обов'язків.

Узагальнення стану справ по виконанню вимог розпорядження за підсумками I півріччя, 9-ти місяців ц. р. проводить відділ взаємодії з правоохоронними органами апарату облдержадміністрації. 

У порядку контролю стан виконання розпорядження розглянути на засіданні Колегії при голові облдержадміністрації в грудні поточного року.

 

Голова обласної
державної адміністрації 

 
М. П. Бутко 

 

 

 

 

попередній документ наступний документ
архів-2000
Партнеры


Правовые ресурсы